Kompozito lentų privalumai ir trūkumai

Šiandien dažniau yra pasirenkamos kompozitinės lentos terasoms vietoje įprastų tradicinių medinių lentų. Ir ne be reikalo: kompozitinės terasinės lentos yra patvarus, nereikalaujantis atnaujinimo ar impregnavimo ir atrodantis itin panašiai į natūralų medį gaminys. Tačiau skirtingai nei pastarosios, medžio kompozitinės lentos neturi mazgų ar nelygumų, yra vienodos spalvos ir pasižymi itin patogiu montavimu. 

Kompozitas tampa vis populiaresniu konkurentu medienai, ypač egzotinėms jos rūšims. Tai daugiausia lemia kompozitinių lentų ilgaamžiškumas, tačiau tai dar ne viskas.

PVC terasos lentos – kas tai?

Kokybiškos kompozitinės lentos yra medienos drožlių ir polivinilchlorido mišinys, t.y. PVC. Dažniausiai medienos kiekis gaminyje yra apie 45%. Būtent dėl to kompozitinės lentos turi medieną primenantį paviršių, o PVC suteikia joms ilgaamžiškumą, spalvą ir atsparumą drėgmei, biologiniams procesams ir įvairiems kenkėjams. Tačiau esama ir kitokių rūšių kompozito lentų.

Kompozitinės lentos ir jų surinkimas

Įvairūs gamintojai siūlo jau paruoštas terasinių lentų sistemas, kurios susideda iš sijų, kompozitinių lentų, maskuojamųjų rėmų ir jungčių, leidžiančių lentas pritvirtinti be matomų varžtų.

Kompozitinėms lentoms reikalinga atitinkama pagrindo konstrukcija. Sijos yra dedamos tiesiai ant betono, kurį prieš tai reikia izoliuoti. Betoninis pagrindas po terasa neturi būti idealiai lygus, tačiau turėtų turėti nedidelį nuolydį, leidžiantį nutekėti vandeniui (optimalus nuolydis yra 2 %). Sijos yra klojamos tiesiai ant betono pagrindo.

Paviršių formuojančios kompozito lentos dažniausiai atrodo kaip tipinės terasinės lentos su grioveliais. Spalva ir tekstūra, kurioje nėra medžiui būdingų mazgų, dažniausiai primena egzotišką medieną. Kompozitinės terasinės lentos viduje yra tuščiavidurės, tai bus matoma terasos pagrindo kraštuose. Dėl to, tokių terasinių lentų sistemų gamintojai siūlo specialias maskavimo juosteles.

Kompozitines lentas yra kur kas patogiau kloti nei įprastas medienos lentas. Tai be vargo galite pasidaryti patys be profesionalų įsikišimo. Nebent norite taupyti savo laiką – tokiu atveju verta užsisakyti kompetentingų specialistų teikiamas paslaugas.

Kompozitinės terasinės lentos ir jų trūkumai

Pasaulyje dar nėra išrasta tokia medžiaga, kuri neturėtų nei vieno trūkumo, todėl visiškai normalu, kad galime rasti už ko prisikabinti net prie kompozitinių lentų. 

Tačiau prieš pradedant reikėtų žinoti vieną dalyką. Kompozitinės lentos gali būti skirtingų tipų, kurie skiriasi vienas nuo kito savo sudėtimi. Žemesnės kokybės kompozitinės lentos, kurių sudėtyje yra PP arba HDPE plastiko rūšis, gali būti lengviau subraižomos, pavyzdžiui, terasos baldų. Šių tipų kompozitinės lentos taip pat nėra atsparios aukštai temperatūrai ir, apskritai, kardinaliems temperatūrų pokyčiams. Taip pat ilgainiui gali atsirasti spalvos pakitimų dėl tiesioginės saulės spindulių.

Tačiau rinkoje yra ir geresnės kokybės medžio kompozito terasinių lentų, kurių gamybai yra naudojamas kur kas aukštesnės rūšies plastikas ir kiti komponentais, tad viskas priklauso nuo to, kokį kompozitinių terasinių lentų tipą pasirinksite.

Tik norime pabrėžti, kad skirtingai nuo medienos, kompozitinėms lentoms nereikia nei reguliaraus dažymo, nei impregnavimo ar kitokios rūšies atnaujinimo. Kompozitinės lentos turi vienodą spalvą, kuri ilgainiui nesikeičia arba pakinta nežymiai, vos pastebimai. Dar svarbiau, jos yra kur kas saugesnis pasirinkimas ten, kur gyvena maži vaikai arba senyvo amžiaus žmonės, nes yra neslidžios.

Kompozito lentų kaina

Sunku pasakyti, kiek tiksliai jums gali kainuoti tokio tipo lentos. WPC terasinės lentos kaina priklauso nuo daugelio veiksnių. Norėdami sužinoti tikslią jų kainą, turėtumėte susisiekti su gamintojais, kurie žinodami tam tikras detales galės įvardyti ir tikslią šių statybinių medžiagų kainą.