Naudingiausių aliejų top 10

Aliejai – puiki gamtos dovana, kurią verta rinktis dėl daugybės priežasčių. Ko gero, esate jau ne kartą girdėję, kad aliejai mums gali padėti puoselėti savo grožį, fizinį ar emocinė būseną. Tačiau, koks iš tiesų yra vieno ar kito aliejaus poveikis? Siūlome susipažinti su naudingiausių aliejų top 10. 

  1. Alyvuogių aliejus ypač vertingas, visų pirma todėl, kad jame gaus vitamino E, o jis yra reikalingas normaliai odos, plaukų bei nagų būklei palaikyti. Be to, šis aliejus pasižymi ir antioksidantinėmis savybėmis, todėl padės išlaikyti odos jaunatviškumą.
  2. Kanapių aliejus irgi patenka į vertingiausiųjų sąrašą, kadangi mažina įvairių ligų tikimybę, lengvina depresijos simptomus, gali padėti sumažinti migrenos sukeliamus skausmus. Taip pat padeda kovoti su uždegimais, didina atsparumą stresui, gerina nuotaiką bei miego kokybę. Daugiau informacijos ieškokite cbdaliejus24
  3. Migdolų aliejų verta vartoti dėl įvairių priežasčių. Visų pirma, tai puikus pasirinkimas tiems, kurie savo organizmą nori aprūpinti vitaminu E. Taip pat šis aliejus pasižymi antioksidantinėmis savybėmis. 
  4. Visiems puikiai pažįstamas saulėgrąžų aliejus irgi yra labai naudingas. Visų pirma, jis turi labai daug įvairių vitaminų. Antra, moksliniai tyrimai rodo, kad šiame aliejuje esančios medžiagos gali padėti sumažinti vėžio tikimybę. 
  5. Kalbant apie vertingiausius aliejus, negalima nepaminėti ir kokosų aliejaus. Visų pirma, verta akcentuoti, kad šis aliejus yra naudingas tiems, kurie nori numesti svorio –  jis mažina apetitą bei degina riebalus. Antra, šis aliejus turi daug sočiųjų riebalų, o jie teigiamai veikia širdies veiklą. Taip pat šiame aliejuje yra laurino rūgšties, kuri reikalinga kovojant su artritu. 
  6. Netrūksta priežasčių, kodėl avokadų aliejų irgi galime vadinti vienu vertingiausių. Svarbu pasakyti, kad būtent šis aliejus puikiai ramina išsausėjusią bei sudirgusią odą, šalina nemalonų tempimo jausmą. Jei oda nudeginta, avokadų aliejus taip pat tiks. Be to, šis aliejus lėtina odos senėjimo procesus ir stiprina nagus. 
  7. Netrūksta priežasčių, kodėl turėtumėte vartoti ir lazdyno riešutų aliejų. Šis aliejus padės aprūpinti jūsų palukus reikalingomis medžiagomis, suteiks jiems blizgesio, bus lengviau iššukuoti. Taip pat šiame aliejuje yra ir daug flavonoidų, o jie padeda palaikyti normalią širdies ir kraujagyslių veiklą. Na, ir, taip pat svarbu akcentuoti, kad šis aliejus padeda išlaikyti odos jaunystę. 
  8. Žemės riešutų aliejus padeda ląstelėms atsinaujinti, stabdo senėjimo procesus, tonizuoja ir drėkina odą.
  9. Graikinių riešutų aliejus apdės sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, pagerinti atmintį. Šį aliejų ypač rekomenduojama vartoti tiems, kurie serga širdies bei kraujagyslių ligomis. Tačiau ir tai – dar ne viskas: pastebima, kad tie, kurie vartoja šį aliejų, džiaugiasi lygesne oda bei yra atsparesni stresui. 
  10. Jei norite palaikyti puikią nagų, plaukų bei odos būklė verta naudoti makadamijų aliejų. Taip pat šis aliejus padeda kovoti su raukšlelėmis.