Kaip teisingai pasirinkti apšvietimo vietą?

Ne paslaptis, kad sietynas dažniausiai yra pagrindinis šviesos šaltinis kambaryje. Paprastai tokio tipo apšvietimas yra ir viena pagrindinių vidaus patalpų detalių jūsų namuose. Taigi galite sutikti, kad renkantis šviestuvą naujiems namams, reikia skirti jam ypatingą dėmesį. Kai pasiūla tokia didelė, gali būti labai sunku išsirinkti šviestuvą, todėl parengėme trumpą atmintinę, į kurią turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis šviestuvą. Šviestuvus galite įsigyti iš čia.

Kokia lempos ir apšvietimo paskirtis?

Renkantis šviestuvą, pirmiausia turite atsakyti į šį klausimą patys: kokia šios lempos paskirtis?

Trys pagrindiniai lempų naudojimo būdai:

  • Normalus viso kambario apšvietimas
  • Apšvietimas tam tikrose konkrečiose vietose (pvz., staluose) apšviesti, tada labiausiai tinka https://www.visisviestuvai.lt/led-apsvietimas
  • Pabrėžkite apšvietimą, kad apšviestumėte objektus (pvz., nuotraukas)

Renkantis standartinį kambario apšvietimą, rekomenduojame ieškoti šviestuvų su šviesos difuzoriais. Jei tai neįmanoma, reikia pasirinkti matinę (pritemdytą) lemputę. Tai tolygiai paskirstys šviesą ir užpildys visą erdvę. Renkantis apšvietimą rašomajam stalui rekomenduojame rinktis šviestuvų gaubtus su atviru viršumi, tokiu būdu šviesa nukreipta žemyn nebus per intensyvi. Akcentiniam apšvietimui prie šviestuvo rekomenduojame įsigyti ir šviesos ryškumo reguliatorių. Taip galėsite patys reguliuoti šviesos ryškumą bei jį suderinti su apšviestu objektu.

Renkantis šviestuvą, atkreipkite dėmesį į jo dydį

Jis turi būti nustatomas pagal patalpos, kurioje bus kabinamos lempos, dydį. Atkreipkite dėmesį ne tik į kvadratinį kambario plotą, bet ir į aukštį. Atminkite, kad per didelis sietynas labai neskoningai perpildys kambarį, o per mažas šviestuvas neužpildys visos erdvės.

Laikykitės taisyklių: kuo didesnis kambarys, tuo turi būti užpildytas daugiau, bet su saiku

Kur kambaryje kabės lempa?

Jei sietynas bus naudojamas visam kambariui apšviesti, rinkitės tokį sietyną, kuris tinka kambario viduryje. Kambario kampuose išdėstyti šviestuvai gali puikiai papildyti vietas, kurių negali apšviesti centriniai šviestuvai. Tai sukurs įdomų kelių lygių apšvietimą. Vienas iš svarbiausių dalykų yra aukštis, kuriame bus kabinamas šviestuvas. Lempos, kurios kabo per žemai, visų pirma, gali sukelti nepatogumų aukštesniems žmonėms, kitas dalykas, šviestuvas gali užgožti kitas stiliaus detales ir taip tapti visai neskoningu elementu. Tačiau šviestuvas kuris kabo per aukštai gali pasimesti erdvėje ir prarasti savo grožį. Tad panašiai kaip ir su šviestuvų dydžiu, taip ir čia: kuo didesnis šviestuvas, tuo jis turėtų būti kabinamas aukščiau. Na ir žinoma atvirkščiai, kuo šviestuvas mažesnis, tuo žemiau jis turėtų būti pakabintas.

Norėdami suteikti šiek tiek aiškumo:

  • Kambario, kurio lubų aukštis yra 2,4 m, lempos turi būti pakabintos nuo 1,9 m iki 2,1 m.
  • Virš tam tikrų vietų (pavyzdžiui, virtuvės kriauklių) kabantys sietynai turėtų būti pakabinti vidutiniškai 8 m aukštyje.
  • Šviestuvai virš valgomojo stalo turi būti pakabinti 5–1,7 m aukštyje virš žemės.