Gimnastikos kamuolys – ir sportui, ir reabilitacijai

Gimnastikos kamuoliai – tai tokia sporto įranga, kurią naudojant galima atlikti daugybę įvairių pratimų. Kartais juokaujama, kad vos vienas gimnastikos kamuolys gali atstoti visą sporto salę, ir tame tikrai yra tiesos. Gimnastikos kamuoliai gali būti naudojami mankštai, gimnastikos pratimams ir reabilitacijai. Treniruotė su gimnastikos kamuoliu didina raumenų jėgą, tonizuoja kūno raumenis, padeda greičiau atsigauti po patirtų traumų, gelbsti esant įvairiems neurologiniams sutrikimams, ir t.t.

Kokius pratimus galima atlikti naudojant gimnastikos kamuolį?

Gimnastikos kamuolys leidžia atlikti labai plataus diapazono pratimus. Šis sporto inventorius gali būti pritaikomas judesių amplitudės gerinimui, izometriniams pratimams, raumenų stiprinimui, ir t.t. Ortopedinį kamuolį rekomenduojama įsigyti tiems žmonėms, kurie dirba sėdimą darbą – gimnastikos kamuolį galima naudoti mankštai ar kaip alternatyvią kėdę. Sėdint ant nestabilaus paviršiaus  treniruojami pilvo raumenys ir gerinama laikysena, be to, tai padeda užkirsti kelią nugaros skausmams.

Kaip atlikti pratimus su gimnastikos kamuoliu?

Jei po darbo dienos skundžiatės nugaros skausmu, pilvu atsigulkite ant gimnastikos kamuoliu, rankas atpalaiduokite ir nuleiskite žemyn. Stenkitės į kamuolį remtis visu savo svoriu, lengvai siūbuokite pirmyn ir atgal. Norėdami atpalaiduoti nugaros raumenis, taip pat galite atlikti ir kitą pratimą: nugara atsigulkite ant gimnastikos kamuolio, kojas sulenkite per kelius, rankas nuleiskite žemyn. Siūbuokite 10-15 sekundžių, ir vėl sugrįžkite į vertikalią padėtį. Norėdami sustiprinti pilvo presą, atsigulkite ant kamuolio nugara. Sulenkite kelius, pėdomis remkitės į grindis, rankas laikykite už galvos. Nekeisdami rankų pozicijos lenkitės į priekį tarsi darytumėte atsilenkimus.Jei svarstote įsigyti gimnastikos kamuolį, didelį tokios produkcijos pasirinkimą galite rasti internetinėje parduotuvėje https://sportuok.lt/Gimnastikos-kamuoliai/. Atsižvelgę į tam tikras svarbiausias gimnastikos kamuolių savybes pasirinkti tinkamiausią sporto įrangą galėsite kur kas paprasčiau.