Kaip palaikyti gerą fizinę formą namuose?

Fizinis aktyvumas turėtų būti be galo svarbi gyvenimo dalis kiekvienam, kadangi būtent jis padeda sustiprinti kūną bei pagerinti kasdienę savijautą, išvengti tam tikrų ligų. Kaip bebūtų, tikrai ne visi skiria jam pakankamai laiko dėl didelio dienos užimtumo ar kitų priežasčių, kas vėliau gali neigiamai atsiliepti žmogaus sveikatai. Būtent dėl to, jei neturite galimybės sportuoti sporto klube, siūlome išbandyti treniruotes namuose, kurios gali būti tiek pat efektyvios, smagios bei atliekamos bet kuriuo jums patogiu metu. Na, o kad į jas įsivažiuoti būtų bent kiek lengviau, šiame straipsnyje patarsime, kaip lengviau palaikyti gerą fizinę formą namuose. 

Susikurkite rutiną

Ne paslaptis, jog sportuojant namuose susikaupti gali būti kiek sudėtinga, todėl rekomenduojama susidaryti aiškų tvarkaraštį, kada ir kiek sportuosite. Žinoma, svarbu ne tik laikas, bet ir vieta, kur mankštą atliksite – pasiskirkite sau nuošalų namų kampelį, kur nebūtumėte trukdomi namiškių ar kitų išorinių veiksnių. Taip pat gali padėti sudaryta treniruočių programa ar specialūs vaizdo įrašai, pagal kuriuos galėtumėte sportuoti. Fizinei veiklai pasistenkite skirti bent kelias dienas per savaitę, kadangi tik taip galėsite sukurti nuoseklią treniruočių rutiną. 

Išbandykite kažką naujo

Jei iki šiol buvote įpratęs mankštintis sporto salėje ir naudotis įvairia ten esančia įranga, iš pradžių gali būti kiek nepatogu sportuoti namuose ir galite jaustis tarsi apribotas, neturintis tiek daug pasirinkimų. Tačiau užuot bandę atkartoti treniruotes, kokias atlikdavote sporto salėje, geriau išbandykite naujus mankštos būdus. Tarkime, jei įprastai sporto salėje jus būdavo galima rasti prie jėgos treniruoklių, dabar sutelkite dėmesį į pusiausvyros ir lankstumo pratimus namuose. Tokiu būdu ne tik sustiprinsite raumenis, bet ir pagerinsite kūno koordinaciją, kuri yra labai svarbi kasdienėje veikloje. Na, o jei vis tiek norisi naudoti treniruoklius, sportuojant, tuomet jums itin gali pasitarnauti daugiafunkciniai treniruokliai. Jie – be galo universalūs, todėl vieno tokio įrenginio pagalba galite atlikti tikrai ne vieną pratimą, kas yra itin aktualu sportuojant namuose ir turint ne per daugiausiai vietos treniruokliams. 

Sportuokite su draugu

Daugeliui žmonių žymiai lengviau sekasi siekti savo tikslų tuomet, kai jie sportuoja su šeimos nariais ar draugais. Būtent visa tai rekomenduojama pritaikyti ne tik tuomet, kai einate į sporto salę, bet ir užsiimant fizine veikla namuose. Priklausomai nuo jūsų norų ir poreikių, galite sportuoti kartu su šeimos nariais arba bičiuliais, vykdant vaizdo skambutį. Taip galite net suburti virtualią namų treniruočių grupę. Toks bendruomeniškumas gali padidinti norą sportuoti, kadangi kiekvieną kartą labiau lauksite treniruotės su artimaisiais ar draugais. Tiesa, svarbiausia – nusistatykite tokį laiką sportui, kuris būtų tinkamas ir patogus visiems, sportuojantiems kartu su jumis. 

Išnaudokite apylinkes

Jei mėgstate kardio treniruotes, neapsiribokite vien namų vidumi, ypač dabar, kai orai po truputį šyla ir tampa kur kas malonesni. Tai puikus būdas ne tik stiprinti kūną, bet ir pailsinti mintis. Galite rinktis iš bėgimo, važiavimo dviračiu ar greitojo ėjimo – nesvarbu, kurią iš šių veiklų pasirinksite, ji tikrai bus naudinga jūsų kūnui bei pagerins jūsų kasdienę savijautą. Negana to, yra įrodyta, jog laikas gryname ore gali pagerinti mūsų nuotaiką bei emocinę būklę. Na, o jei pasitaikys tokių dienų, kuomet oras sportuoti po atviru dangumi nebus toks malonus, koks galėtų būti, turėkite omenyje, jog yra treniruokliai – steperiai, kurie gali būti puiki alternatyva bei padėti surinkti nusistatytą žingsnių skaičių per dieną. 

Paieškokite virtualių užsiėmimų

Dabar vis daugiau ir daugiau galima rasti virtualių treniruočių, kurias vestų profesionalus treneris, gerai išmanantis savo darbą. Tokie užsiėmimai idealiai tinka tiems, kurių užimtumas gana didelis, kadangi vaizdo įrašai neretai gali būti prieinami bet kuriuo, jums patogiu metu. Tačiau taip pat galimos ir tiesiogiai vykstančios treniruotės, kuriose jus nuotoliniu būdu stebės treneris, ir, jei reikės, pakoreguos jūsų atliekamų pratimų techniką, pasakys pastabas ar kaip tik pagirs. Didelis privalumas tai, jog dažnai tokie užsiėmimai kainos atžvilgiu yra prieinami kiekvienam ir kainuoja kur kas pigiau nei sporto klubo abonementas, tad būtinai pasidomėkite šiomis virtualiomis treniruotėmis ir jas išbandykite!