KAMADO kepsninės: kodėl jos tokios brangios ir vertinamos?

Nors garsiausi ir sparčiai išpopuliarėję kamado kepsninių modeliai kaip “Big Green Egg” ir “Kamado Joe” yra itin brangūs, rinkoje esama ir pigesnių alternatyvų. Tačiau net “pigus” kamado kainuos kelis šimtus eurų, o pačių brangiausių vertė siekia net 2000 eurų. Taigi kokie pagrindiniai skirtumai tarp kepsninių ir kodėl jos tokios brangios?

Medžiagos

Aukščiausios klasės kamado kepsninė yra pagaminta iš didelio kiekio ugniai atsparios keramikos. Šių gaminių sienelės yra itin storos, todėl net mažo dydžio įrenginys be vargo sveria 45 kilogramus. Tokia sienelių specifika padeda išlaikyti drėgmę ir šilumą prietaiso viduje, o tai turi didelės reikšmės ruošiamo maisto gamybai.

Pigesnės kamado kepsninių alternatyvos paprastai nėra gaminamos iš keramikos. Vietoj jos Jūs sutiksite tokias medžiagas kaip porcelianas, plienas arba jų mišinius. Jei esate tik naujokas grilių srityje, tikėtina, kad didelio skirtumo tarp medžiagų nepastebėsite. Visgi, jei save laikote šios srities užkietėjusiu fanatiku ar norite tai daryti profesionalai, keramika yra geriausias pasirinkimas siekiant turėti kokybišką kepsninę kieme.

Dizainas

Kamado kepsninės viena ar kita forma naudojamos jau tūkstančius metų. Per tą laiką buvo pagerinta ne tik technologija nepriekaištingai maisto gamybai, tačiau ir patobulinti dizaino sprendimai. Tai viena iš priežasčių, lemiančių aukštą kainą. Vėdinimo angų padėtys (viena viršuje, kita apačioje) kartu su storomis keramikinėmis sienelėmis užtikrina efektyvų temperatūros valdymą.

Be to, dėl puikiai išlaikomos šilumos ir drėgmės, prietaisas geba įkaisti tiek, kad veikia tarsi mūrinė krosnis, taigi joje drąsiai galite kepti picą, duoną ar kitus gaminius, kuriems reikalingas kepimas iš viršaus.

Garantija

Daugeliui geriausiai rinkoje įvertintų kamado kepsninių suteikiama tam tikra viso gyvenimo garantija. Tai tvirti, kokybiški ir ilgaamžiai gaminiai, tad prieš įsigydami įsitikinkite, kad prekei bus suteikta garantija. Kai įmonės atstovaujama prekė parduodama su protingo laikotarpio garantija, tai liudija, kad kepsninė bus kokybiška ir verta kiekvieno išleisto cento.

Ilgaamžiškumas

Tarp kamado kepsninių entuziastų yra paplitęs posakis, kuris skamba maždaug taip: “Išsirinkite tokią kepsninę, kuri patiks Jūsų vaikams, nes ji Jums tarnaus, net kai jie užaugs”.

Iš pirmo žvilgsnio tai gali kelti diskusijas, juk ar kamado kepsninės nėra pagamintos iš keramikos? Teisingai, kokybiški įrenginiai pagaminti iš šios medžiagos, tačiau tai ne ta pati keramika, kurią esame pratę sutikti kavos puodelių skyriuose. Kamado keramika yra itin tvirta ir sunkiai pažeidžiama. Žinoma, tai nereiškia, kad nusviedus ant žemės kepsninė nesuskils. Tai įmanoma. Tačiau kadangi ji išties daug sveria, tai padaryti ganėtinai sunku.

Visgi jei svajojate apie kamado kepsninę, bet neapleidžia baimė, kad keramika suskils, galite rinktis produktą, pagamintą iš plieno. Tačiau užtikrinant tokią pačią priežiūrą, keramikinis variantas tarnaus kur kas ilgiau nei plieninis.

Universalumas

Dėl gerų izoliacinių, įrenginio valdymo ir temperatūros reguliavimo savybių, kamado kepsninės yra itin universalus pasirinkimas. Jos puikiai tinka įvairiems maisto gamybos procesams: rūkymui, lėtam kepimui / troškinimui, skrudinimui, saldžių gaminių kepimui ir net šaltam rūkymui. Tinkamu metu naudojami kamado priedai leis pagaminti beveik bet ką. Tai yra dar viena iš priežasčių, kodėl šios kepsninės kaina tokia didelė. Tačiau tik įvaldę KAMADO subtilybes ir išsiaiškinę visas galimybes, pamilsite šį įrenginį ir sukelsite tikrą audrą maisto ruošimo procese.