Jūsų automobilio variklis išskiria daug karščio, o jos nekontroliuojant būtų pažeidžiamos tam tikros dalys. Apsaugai yra naudojama aušinimo sistema – speciali pompa cirkuliuoja aušinimo skystį pro variklį, jo komponentus ir radiatorių. Sistema suprojektuota taip, kad aušinimo sistema pašiltų ir laikytųsi ties 90°C.
Tačiau, pasitaiko atvejų, kai rodyklė perkopia šią temperatūrą. Pirmiausiai automobilį reikėtų nedelsiant užgesinti. Štai su kokiomis problemomis galimai susidūrėte.
Nepakanka aušinimo skysčio
Aušinimo skystis yra būtinas saugiam variklio veikimui, kadangi jis sugeria variklio skleidžiamą šilumą ir atvėsta cirkuliuojant radiatoriumi.
Atidarykite variklio gaubtą ir suraskite aušinimo skysčio bakelį. Dažniausiai jis yra skaidrus ir turi “MIN” bei “MAX” žymes ant šono. Aušinimo skysčio lygis privalo būti tarp šių rėžių, tad jeigu jo trūksta – papildykite. Tik būkite atsargūs – neatidarykite bakelio, jeigu variklis vis dar karštas.
Esant skysčio trūkumui svarbu išsiaiškinti, kodėl jo trūksta. Jeigu skystis dingsta labai greitai, greičiausiai yra nutrūkusi žarna arba kiauras radiatorius – visa tai turėtumėte nesunkiai pastebėti. Jeigu skysčio lygis krenta pamažu, tai nuotėkis gali būti dėl pažeistos vandens pompos tarpinės ar netinkamai priveržtos žarnelės.
Aušinimo sistema užsikimšusi
Ar žinote, kad aušinimo skystį rekomenduojama keisti kas 50 tūkst. kilometrų? Vairuotojai ne tik vengia šio darbo, bet netgi neretai naudoją vandenį vietoje aušinimo skysčio, todėl sistemoje ilgainiui oksiduojasi aliuminės detalės ir kemšasi vamzdeliai. Užsikimšus sistemai reikia išleisti visą aušinimo skystį ir sistemą išplauti, ją po to užpildant nauju antifrizu.
Neveikia termostatas
Termostatas automobilyje atlieka labai svarbų vaidmenį. Tai yra vožtuvas, kuris skiria didįjį ir mažąjį aušinimo sistemų ratus. Kai sistema pasiekia darbinę temperatūrą, termostatas atsidaro ir skystis teka pro radiatorių. Jeigu termostatas užsikirtęs, tai jis gali būti visada uždarytas, nepraleidžiant įkaitusio skysčio pro radiatorių.