Apsauginiai ir darbo rūbai: kaip pasirinkti tinkamiausius ir kokybiškiausius?

Darbiniai, apsauginiai darbo rūbai yra neatsiejama daugybės specialybių ir profesijų dalis. Jie garantuoja ne tik saugumą darbo aplinkoje, apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų, susižalojimų, bet ir užtikrina patogumą, našumą ir efektyvų darbą. Kiekvienos profesijos atstovas turi dirbti su skirtingais, skirtingų tipų drabužiais. Vieniems – darbo rūbų, specifinės aprangos net nereikia, o kitų profesijų atstovai be jos savo darbo negalėtų įsivaizduoti. Tinkamai pasirinkti darbiniai rūbai taps neatsiejama darbo dalimi, kuri leis patogiai dirbti ir jaustis saugiai. Tačiau, darbinių rūbų galime rasti įvairiausių, o tai reiškia, kad pasirinkti tinkamiausius ir kokybiškiausius gali būti ne taip lengva, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Dėl šios priežasties, prieš renkantis darbinius drabužius reikėtų atsižvelgti į kelis, labai svarbius aspektus. Būtent tuos aspektus ir aptarsime šiame straipsnyje. 

Darbinius drabužius rinkitės atsižvelgdami į darbo aplinką

Renkantis darbo drabužius be galo svarbu atsižvelgti į tai, kokioje aplinkoje su jais bus dirbama. Tam itin daug įtakos turi medžiaga, kuri yra naudojama darbinių drabužių gamybai. Jei dirbate fabrike ar gamykloje, sandėlyje, medžiaga turėti būti itin patvari ir atlaikyti įvairiausias sąlygas. Tuo tarpu, tiems, kurie daugiausia laiko praleidžia dirbdami lauke, aprangos reiks visiškai kitokios. Darbinė apranga skirta laukui privalo būti atspari UV spinduliams, neperpučiama vėjo, dažnu atveju, ir neperšlampama. Vasarai ir darbui lauke būtini darbo drabužiai, kurie leidžia kūnui kvėpuoti, efektyviai sugeria prakaitą. Lygiai taip pat, darbo aprangos pasirinkimas priklauso ne tik nuo oro sąlygų, temperatūros, bet ir pačio darbo pobūdžio. Pavyzdžiui, tie, kurie dirba su įvairiais aparatais, mašinomis, įrankiais neturėtų rinktis itin laisvų drabužių, kurie galėtų įsivelti į įrenginius, dirbant. Žinoma, darbo drabužiai privalo būti ir patogūs. Labai svarbu investuoti į kokybiškus darbo drabužius, pagamintus iš kokybiškų medžiagų. Tokie drabužiai greitai neišsitampys, išlaikys savo formą. Taip pat, jie privalo būti gaminami iš tamprių medžiagų, kad nevaržytų kūno judesių, leistų laisvai dirbti. Nepamirškite ir darbo batų. Jie privalo būti patogūs, kad galėtumėte visą dieną išdirbti be diskomforto. Taip pat, jie turi būti patvarūs ir garantuoti saugumą. Geriausia, jei jie yra neslystantys ir suteikia metalinę apsaugą pirštams. 

Patvarumas ir praktiškumas – svarbus aspektas  

Kaip jau išsiaiškinome, darbo drabužiai privalo būti kokybiški, kad dirbti būtų ne tik saugu, bet ir patogu. Tačiau, taip pat, jie privalo būti ir patvarūs bei praktiški, kad atlaikytų net patį intensyviausią darbą. Labai naudinga, jei darbo drabužiai, pavyzdžiui, darbo chalatai, yra pagaminti iš praktiškos, dėmėms atsparios medžiagos. Tokius drabužius yra be galo lengva išplauti ir išvalyti. Nepamirškite ir kitų praktiškų ypatybių, tokių kaip kišenės. Darbo kelnės, kombinezonai, striukės turėtų būti aprūpintos patogiomis ir giliomis kišenėmis, kilpomis. Tokie rūbai itin naudingi statybininkams ir mechanikams, kurie kišenėse, dažniausiai, laiko būtiniausius ir dažniausiai naudojamus įrankius. Naudinga rinktis ir praktiškų spalvų darbo aprangą. Jei darbdavys ar pats darbo pobūdis griežtai neapibrėžia, kokia apranga darbe turėtų būti dėvima, dizainą ir spalvą galite pasirinkti savo nuožiūra. Tamsios spalvos, tokios kaip juoda ar tamsiai mėlyna yra laikomos populiariausiomis ir, ko gero, praktiškiausiomis. Jos nėra itin teplios, ant jų ne taip matosi nešvarumai. Šviesesnės spalvos itin naudingos vasara, dirbant lauke. Taip yra dėl to, kad su šviesiais drabužiais nebūna taip karštą, jie efektyviau atspindi saulės spindulius. 

Pasirinkite tinkamą dydį 

Žinoma, renkantis darbo drabužius be galo svarbu yra ir tinkamas jų dydis. Darbiniai drabužiai turi būti tinkamo dydžio, kad darbe galėtumėte jaustis patogiai, laisvai. Geriausia, darbo drabužius rinktis pagal kasdienių, dažniausiai nešiojamų drabužių dydį. Taip pat, renkantis naudinga atsižvelgti ir į savo kūno sudėjimą ir drabužius bei jų modelius rinktis pagal tai. Atminkite, kad per maži darbo rūbai varžys kūną, kels diskomfortą. Tuo tarpu, per dideli rūbai smuks, gali dar labiau kelti pavojų darbe. Tinkamai pasirinkti rūbai garantuos patogų ir efektyvų darbą! 

Varle.lt svetainėje rasite itin platų ir įvairių darbinių, apsauginių drabužių pasirinkimą, už prieinamą kainą!