Kaip paruošti automobilį žiemai?

Žiemos metu šaltis, sniegas ir ledas sukelia daug sunkumų vairuotojams. Kol vieni kiekvieną rytą vargsta valydami sniegą nuo įvažiavimo, kiti automobilio gali net neužvesti. Žinoma, reguliari automobilio priežiūra autoservise išsprendžia daug problemų, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos reikėtų atlikti dar kartelį. Štai penki dalykai, kuriuos būtina atlikti pasitinkant žiemą.

Patikrinkite padangas

Padangos yra pati svarbiausia automobilio dalis. Nuo jų priklauso komfortas, valdomumas, saugumas. Atsižvelgiant į poreikius ir sąlygas, vairuotojai gali rinktis tarp universalių, žieminių bei dygliuotų padangų. Tačiau, prieš žiemos sezoną jas reikėtų atidžiai patikrinti.

Lietuvoje minimalus leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm. Vis dėlto, nerekomenduojama naudoti padangų, jeigu likutis yra mažesnis nei 4 mm. Taip pat dėmesį atkreipti reikia į padangų būklę. Protektorius turi būti lygus, padanga negali būti pažeista ar įtrūkusi.

Pakeiskite variklio alyvą

Variklio tepalus reikia keisti kas 10-15 tūkst. kilometrų. Jeigu artėjant žiemai artėja laikas ir keisti alyvą – galite atlikti tai anksčiau. Laikui bėgant alyvos klampumas, atsparumas ir būklė keičiasi. Žemoje temperatūroje ji yra tirštesnė, todėl šaltais žiemos rytais variklis netgi gali sunkiau vestis, laiku nepasiekti velenų ir kitų variklio dalių.

Visada naudokite tik automobilio gamintojo rekomenduojamą variklio alyvą. Rekomendacijas galite rasti automobilio vartotojo vadove.

Įsitikinkite, kad veikia kondicionierius

Vairuotojai skuba tvarkyti kondicionierius artėjant vasarai, bet ruošiantis žiemai juo nesirūpina. Nors vasarą jis yra labai patogus ir naudingas, žiemos metu veikiantis kondicionierius yra netgi būtinas.

Kai temperatūrų skirtumas lauke ir automobilyje yra didelis, salone pradeda kauptis drėgmė. Negana to, į saloną nuolat nešamas sniegas ir vanduo. Viskas garuoja, todėl rasoja langai. Viena geriausių kondicionieriaus ypatybių yra tai, kad jo pučiamas oras yra sausas. Vos keletą sekundžių veikiantis kondicionierius gali pašalinti ant langų paviršiaus susikaupusią rasą.

Kondicionieriai ilgainiui tampa nesandarūs, bet išlaiko užpildą keletą mėnesių. Vieni vairuotojai reguliariai pildo sistemą, kiti pašalina gedimą ir tik tada pildo. Bet kokiu atveju, tikrai džiaugsitės žiemos metu turėdami veikiantį kondicionierių.

Patikrinkite akumuliatorių

Senas, blogai veikiantis akumuliatorius yra itin dažna įvairių žiemos problemų priežastis. Kone visos autodalių parduotuvės parduoda akumuliatorius, bet vairuotojai dažnai delsia juos pasikeisti, iki kol papuola į nemalonią padėtį. Net jeigu vasarą bei rudenį problemų su akumuliatoriumi neturėjote, tai nereiškia, kad žiemą irgi viskas bus gerai. Žiemą alyva yra tirštesnė, temperatūra žemesnė, o akumuliatorius mažiau efektyvus.

Atidžiai patikrinkite akumuliatoriaus būklę. Jo korpusas negali būti pažeistas, jungtys turi būti švarios, o įkrova siekti 12,4-12,8V. Jeigu nusprendėte pirkti naują akumuliatorių, būtinai atsižvelkite į gamintojo rekomendacijas. Pavyzdžiui, jeigu gamintojas nurodo, kad automobiliui reikalingi 95Ah akumuliatoriai, tai mažesnės talpos variantai gali būti per silpni, o didesnės – nereikalingi ar netgi per didelių matmenų.

Automobilyje turėkite atitinkamus reikmenis

Lyginant su kitais metų laikais, žiemą vairuotojai susiduria su didžiausiais pavojais. Įstrigti, sušalti bei patekti į eismo įvykį galite bet kuriuo momentu. Siekdami pasiruošti nemaloniems netikėtumams, savo automobilyje turėkite:

  • kastuvą
  • šiltas darbo pirštines
  • pledą
  • ledo grandiklį ir šepetį
  • užvedimo laidus
  • tempimo virvę
  • maišelį smėlio
  • tuščią bakelį degalams

Apgalvokite, ko jums gali prireikti patekus į nemalonias situacijas žiemą. Nors geras akumuliatorius ir padangos yra kone svarbiausi dalykai, kartais paprasčiausias žibintuvėlis arba atsuktuvas gali padėti išspręsti problemą kelyje. Būkite atidūs ir vairuokite saugiai!