Kas gali sąlygoti prastą miegą?

Miegas didele dalimi susijęs su mūsų darbingumu, nuotaika ir bendra savijauta. Greičiausiai niekas neprieštaraus, jog prastai išsimiegoję būname irzlūs, kur kas mažiau dėmesingi, sunkiau susikoncentruojame, o ką jau kalbėti apie nuovargį ir blogą nuotaiką, tiesa? Tačiau taip jau nutinka, jog kartais miego kokybė nuvilia. Jei tai kartojasi dažniau, verta ieškoti priežasčių. O štai keli aspektai, kurie gana dažnai yra prasto miego priežastis.

Stresas
Ak tas stresas… Jis siejamas su daugeliu ligų, negalavimų ir kitų mūsų gyvenimo aspektų. Ne išimtis ir miegas. Jei dieną patiriate stresą, nerimą, tai, tikėtina, kad užmigti bus sunku, o užmigus galite miegoti prastai – dažnai nubusite naktį, gali kamuoti košmarai.

Internetas ir televizija, telefonai
Žiūrėjimas į ekraną prieš miegą yra labai dažna šiuolaikinių žmonių prasto miego priežastis. Juk tikrai dažnas prieš miegą naršo internete, peržiūri dienos naujienas, planuoja kitos dienos darbus, neretas mėgsta iki vėlumos žiūrėti filmus ir pan. Internetas ir televizija turėtų būti naudojami saikingai, antraip gali varginti akis, smegenis, neleistu atsipalaiduoti, todėl užmigti būna sunku, o pats miegas taip pat neretai tampa nekokybiškas. Dėl to svarbus saikas.

Nepatogus čiužinys, pagalvė
Kokybiškam miegui tikrai labai svarbi lova, čiužinys ir patalynė. Nepatogus čiužinys neleis rasti tinkamos pozos, o taip pat ir didins tikimybę nubusti skaudančia nugara, sprandu. Per aukšta ar per žema, per kieta ar per minkšta pagalvė taip pat lems prastą miegą, neleis kokybiškai pailsėti, o ryte jausite sprando, kaklo, galvos, nugaros skausmą.

Netinkama temperatūra
Ne veltui sakoma, jog miegamajame turėtų būti vėsiau nei kitose namų patalpose. Iš tiesų neretai prastai miegame todėl, kad būna tiesiog per karšta. Optimali temperatūra miegamajame yra 16–19 laipsnių.